Švelniai ištempę kirkšnis, suglauskite kelius ir pailsėkite. Sunerkite pirštus už galvos (l pav.). Kairę koją užkeikite ant dešinės (2 pav.). Kairiąja koja spauskite grindų link dešiniąją (3 pav.), kol pajusite tempimą klubų šonuose arba nugaros apačioje. Pasistenkite atsipalaiduoti. Nugaros viršus, pakaušis, pečiai ir alkūnės liečia grindis. Trukmė – 30 sekundžių. Visai nebūtina dešiniuoju keliu pasiekti grindis; svarbiausia – tempti pagal savo galimybes. Pakartokite tempimą su kita koja, užkėlę dešiniąją koją ant kairiosios.
Ši tempimo poza labai padeda nuo strėnų skausmų, kuriuos sukelia sėdimojo nervo uždegimas. Tokiu atveju tempkite tik kol malonu, jokiu būdu ne iki skausmo.
Variantas. Kai kurie žmonės, ypač moterys, nejaučia tempimo. Tada pamėginkite priešpriešinį tempimą.
Jis daromas taip: viena kaire koja spauskite dešinę koją žemyn, o dešine stenkitės sugrąžinti į vertikalią padėtį (kadangi kaire koja laikote dešiniąją, pastaroji nepajudės). Pajusite tempimą klubų šonuose. Šis būdas tinka tiek sustingusiems žmonėms, tiek ir nepaprastai lankstiems. Geriausias būdas įjungti šį tempimo pratimą į visą seriją – pradžioje daryti sekretorių pratimus , paskui – priešpriešinį tempimą, atsipalaiduoti ir vėl pakartoti sekretorių pratimus.
Kojos sulenktos per kelius, galva guli ant grindų. Vieną ranką ištieskite virš galvos (delnu į viršų), o kitą prie šono (delnu žemyn). Tuo pačiu metu tieskite rankas priešingomis kryptimis, kol pajusite tempimą pečiuose ir nugaroje. Taip išbūkite 6-8 sekundes. Pratimą pakartokite bent po du kartus su kiekviena ranka. Apatinė nugaros dalis turi būti atpalaiduota ir lygi.
Ilginantis tempimas. Ištempkite rankas virš galvos, ištieskite kojas ir tempkite galūnes priešingomis kryptimis 5 sekundes, paskui atsipalaiduokite.